arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Francuska Ruletka

X
Graj na prawdziwe pieniądze
Charakterystyka francuskiej ruletki:
ZakładWypłataSzanse
Pojedynczy numer35:12,70%
Dwa numery17:15,40%
Trzy numery11:18,10%
Cztery numery8:110,80%
Sześć numerów5:116,20%
Kolumny2:132,40%
Tuziny2:132,40%
Parzyste/nieparzyste1:148,60%
Czerwone/czarne1:148,60%
Niskie, wysokie1:148,60%
Ostatnia aktualizacja 17.08.2022 przez Andrew Sheparda

To jedna z najpopularniejszych wariacji na temat ruletki na świecie. Jest najczęściej wyszukiwaną wersją gry, dzięki swojej przystępności dla graczy. Ze względu na różnice w przewadze kasyna nad graczem (w tym przypadku jest ona niższa), niektóre serwisy internetowe nie decydują się na jej wprowadzenie. Kasyna na przestrzeni lat zmieniały rozgrywkę, aby zwiększyć swoje przychody, ale gracze nadal trzymali się wersji europejskich i dzisiaj dostępnych jest kilka podstawowych wersji gry. Zasady zabawy klarowały się na przestrzeni setek lat i w dzisiejszych czasach za najlepszą jej wersję uważa się tę, która wywodzi się z Francji.

Darmowa gra

Jeśli ktoś chce wypróbować na własnej skórze, czym jest gra francuska ruletka, znajdzie ją na stronie Roulette 77, gdzie będzie mógł zagrać całkowicie za darmo w tak zwanej wersji demonstracyjnej (wygląda identycznie jak prawdziwa, ale rozgrywka toczy się o fikcyjną walutę). Bawić można się bezpośrednio na stronie, bez wymogu pobierania żadnych dodatkowych aplikacji. Ważne jest to, że znajdują się tam różne wersje zabawy, pochodzące od kilku dostawców, co zapewnia pełny pogląd na tę popularną zabawę.

Wszystkie gry wyposażone są w nowoczesną grafikę 3D, która w realny sposób przedstawia to, jak wygląda prawdziwa rozgrywka we francuską ruletkę. Zanim jednak przejdzie się do praktyki, warto zapoznać się z głównymi cechami zabawy i tym, co sprawia, że jest ona tak bardzo popularna.

Cechy charakterystyczne francuskiej ruletki

Tym, czym francuska ruletka wyróżnia się na tle innych wersji, jest pole z numerem „0” i jego funkcje. Cała reszta zabawy wygląda niemal identycznie. W amerykańskiej wersji występują aż 2 pola z zerami, których trafienie automatycznie przegrywa partię. W europejskich wersjach z kolei występuje tylko jedno pole z zerem. Ruletka francuska dodaje do tego zasadę nie przegrywania zakładu, ale wypłacania jego połowy, w przypadku, kiedy rzucona przez krupiera kulka zatrzyma się w polu „0”.

Konsekwencją tego jest zmniejszenie przewagi nad graczem do około 2,7%, kiedy amerykańska wersja ma 5,2% przewagi. Na pierwszy rzut oka różnica wydaje się niewielka, jednak przy dłuższej rozgrywce okazuje się, że zabawa w wersję francuską jest optymalna i ze względów ekonomicznych każdy powinien poszukiwać możliwości zabawy w wersji francuskiej.

Zasady gry we francuską ruletkę

Przebieg rozgrywki jest niemal identyczny, co w każdej innej wersji ruletki i prezentuje się następująco.

  1. Krupier ogłasza możliwość obstawiania zakładów i rozkręca koło do ruletki, na które rzuca kulkę.
  2. Gracze przy stole obstawiają zakłady – do wyboru mają standardowe wewnętrzne o wyższych wygranych, ale mniejszym prawdopodobieństwie trafienia lub zewnętrzne, których trafienie jest o wiele łatwiejsze, ale wypłaty są proporcjonalnie niższe. Plansza do obstawiania wygląda identycznie, z jedną różnicą – niektóre napisy mogą być po francusku.
  3. W zależności od tego, na jakim polu zatrzyma się kulka, krupier wypłaca ewentualne wygrane lub zabiera żetony z nietrafionych zakładów.
  4. Powtórzenie kroków 1-3.

Jeśli ktoś chce bardziej dogłębnie zapoznać się z zasadami gry we francuską wersję, powinien udać się na podstronę z ogólnymi zasadami gry w ruletkę, gdzie znajdzie dokładny opis konkretnych typów zakładów i innych aspektów rozgrywki.

Jak grać, by wygrać

Każda osoba, która rozpoczyna zabawę z hazardem, poszukuje złotego środka, za pomocą którego dowie się jak wygrywać. Od razu należy zaznaczyć, że coś takiego nie istnieje.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, to wybór odpowiedniej gry. W przypadku ruletek najprzystępniejsza pod względem finansowym jest francuska ruletka. To właśnie tego typu gry powinno się poszukiwać w kasynach internetowych. Idealnym rozwiązaniem będzie praktyczne przetestowanie zabawy na stronach z darmową wersją, a później przejście do renomowanego kasyna online, które zapewnia najlepsze warunki zabawy.

FAQs

Czym różni się ruletka francuska od europejskiej?

Główną różnicą pomiędzy ruletką francuską a ruletką europejską jaką możemy zaobserwować są zasady gry. W ruletce francuskiej występują zasady “la partage” i “la prison” które nie występują w europejskiej wersji ruletki i w dużym skrócie oznaczają one podział środków. Zasady te stosowane są tylko podczas gry na pieniądze.

Jakie są zasady gry w ruletkę francuską?

Ruletka francuska różni się od pozostałych wersji ruletek dwoma zasadami, pierwsza z nich to “la partage” - oznacza, że jeżeli dokonasz zakładu i piłka wyląduje na 0 stracisz tylko połowę zakładu a druga połowa do Ciebie wróci, druga to “la prison” - bardzo podobna do pierwszej, oznacza, że gdy dokonasz zakładu i piłka wyląduje na 0 nie stracisz od razu środków tylko zostaniesz uwięziony i jeżeli następny obrót okaże się wygrany otrzymasz zwrot pieniędzy.

Czy istnieje możliwość pobierania gier?

Niestety w tym momencie nie ma takiej możliwości. Zachęcamy do zapoznania się z przyszłymi aktualizacjami w których nie wykluczamy pojawienia się takiej funkcjonalności. Zawsze słuchamy naszych użytkowników i staramy się wychodzić im naprzeciw. Dlatego nie wykluczamy pojawienia się takich opcji w przyszłości.

Czy istnieje możliwość gry za złotówki?

Oczywiście, możesz grać z wykorzystanie waluty PLN. Zachęcamy do zapoznania się z listą rekomendowanych kasyn na naszej stronie w której znajdziesz informację o dostępności wybranych walut w konkretnym kasynie. Ranking został przygotowany z najwyższą starannością więc warto sprawdzić i zapoznać się z informacjami tam zawartymi.

Jak mogę przenieść się do gier wydanych przez innego dewelopera?

Posiadamy olbrzymie portfolio gier na naszej stronie, aby dokonać zmiany wyświetlanych gier na innego dostawcę oprogramowania wystarczy użyć specjalnego przełącznika który jest dostępny tuż nad naszą grą. W przypadku problemów zachęcamy do kontaktu z obsługą klienta.

Jakieś pytania? Zapytaj naszego Kreatora Ruletki!
Zadaj pytanie