arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Ruletka na żywo: najlepsze oferty dla polskich graczy

Ruletka na żywo w Polsce może być świetną zabawą, ale wyłącznie w dobrych kasynach, które zapewnią odpowiednią jakość i warunki do gry! Z tego powodu przygotowaliśmy kompleksowy przewodnik , który pomoże Tobie wybrać wyłącznie najlepsze opcje! Atrakcyjne bonusy na przystępnych zasadach, elastyczne limity przy stołach, renomowani dostawcy i wiele innych wskazówek! Omawiamy wszystkie kluczowe funkcje, które musisz znać i wskazujemy najlepsze kasyna internetowe z ruletką na żywo na lokalnym rynku. Uwzględniliśmy potrzeby graczy z Polski, dlatego z naszą pomocą zaczniesz błyskawicznie i nie popełnisz niepotrzebnych błędów!

Najlepsze gry w ruletkę na żywo dla polskich graczy

Ruletka na żywo w Polsce może być świetną zabawą, ale wyłącznie w dobrych kasynach, które zapewnią odpowiednią jakość i warunki do gry! Z tego powodu przygotowaliśmy kompleksowy przewodnik , który pomoże Tobie wybrać wyłącznie najlepsze opcje! Atrakcyjne bonusy na przystępnych zasadach, elastyczne limity przy stołach, renomowani dostawcy i wiele innych wskazówek! Omawiamy wszystkie kluczowe funkcje, które musisz znać i wskazujemy najlepsze kasyna internetowe z ruletką na żywo na lokalnym rynku. Uwzględniliśmy potrzeby graczy z Polski, dlatego z naszą pomocą zaczniesz błyskawicznie i nie popełnisz niepotrzebnych błędów!

Ruletka na żywo vs ruletka 3D

Live dealer roulette
Live
3d
Uczciwość gry
Kontrolowane przez mechanikę koła
Kontrolowane przez generator liczb losowych
Atmosfera
Zdalna gra w prawdziwym studiu
Wirtualna gra 3D
Dostępność i wygoda
Stoły mają określony harmonogram pracy
Dostępny 24/7, wymaga tylko stabilnego internetu
Limity zakładów
Zazwyczaj wyższa
Zazwyczaj niższy
RNG roulette
Graj z krupierami

Najlepsze kasyna online do gry w ruletkę na żywo

Jeśli szukasz wybitnych wrażeń, należy skupić się na konkretnych stronach, oferujących najlepszą ruletkę na żywo. W tym celu, skorzystaj z poniższego zestawienia! To rezultat porównań dziesiątek ofert w najważniejszych obszarach, takich jak: ilość dostępnych gier na żywo, metody płatności, wartość bonusów, minimalne i maksymalne stawki i wiele więcej! Każda z tych propozycji to bezpieczne i legalne rozwiązania z którymi komfortowo spędzisz czas.

Na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń, wyróżniliśmy 4 kryteria o szczególnym znaczeniu dla optymalnej rozrywki z ruletką live! Wiemy z praktyki, że są na tyle ważne, że nawet jeśli oferta prezentowała się ponadprzeciętnie w jednej kategorii, ale w innej nie spełniała naszych minimalnych wymagań, nie braliśmy jej pod uwagę. Oto co musisz wiedzieć o naszym procesie weryfikacji:

 • Renomowani dostawcy gier na żywo

  Na rynku jest wielu uznanych deweloperów, ale nie wszyscy specjalizują się w kategorii gier live. Wybieramy tylko oferty, które zapewniają wiele alternatywnych opcji, najlepsze studia, zróżnicowane wersje gier i niezawodną obsługę. Kluczowe jest wsparcie najlepszych producentów z ugruntowanym portfolio ruletki i kasyna na żywo, takich jak Evolution, Pragmatic Play, czy Ezugi.

 • Elastyczne limity stawek

  Gracze o różnym budżecie powinni mieć możliwość wyboru stawki, która odpowiada ich potrzebom i możliwościom. Wybieramy kasyna online, które zapewniają opcje gry od kilku, nawet do kilku tysięcy złotych! W ten sposób każdy znajdzie stół odpowiedni dla siebie - niezależnie od celów, portfela, czy stopnia zaawansowania.

 • Ważna licencja

  Kasyno w którym gramy, musi działać legalne i posiadać odpowiednią, międzynarodową licencję do organizowania ruletki na żywo. Akceptujemy witryny, które posiadają zezwolenia od renomowanych agencji takich jak United Kingdom Gambling Commission, Malta Gaming Authority czy Curacao eGaming. Dzięki temu, możesz być spokojny, że strona spełnia wszystkie najważniejsze standardy branżowe i można bezpiecznie grać.

 • Bezpieczne transakcje oraz uczciwe wypłaty

  Analizując oferty sprawdzamy minimalne i maksymalne limity płatności oraz wymogi dotyczące wypłat. Wspieramy tylko te, które gwarantują uczciwe warunki, wolne od rygorystycznych zapisów stawiających graczy w trudnym położeniu. Proste zasady i szybkie, bezpieczne transakcje są niezbędne każdej ofercie. Ilość dostępnych metod na wpłaty i wypłaty oraz polska waluta są dodatkowym atutem.

Jak działa ruletka na żywo?

Gry w kasynach online obowiązują dokładnie takie same zasady jak w przypadku lokali stacjonarnych, dlatego jeśli znamy reguły, możemy od razu dołączyć do stołu! Niczego nie trzeba uczyć się od zera! Dzięki współczesnej technologii nie musimy nigdzie wychodzić, a jedyne czego potrzebujemy to dostęp do internetu, ponieważ zagramy nawet na telefonie. Jak dokładnie to działa? Postępuj zgodnie z korkami, które opisujemy poniżej, a na pewno się nie pogubisz! Ruletka live w kilku krokach:

 1. Gracz zakłada konto w kasynie online, dokonuje pierwszej wpłaty i dołącza do wybranej gry w ruletkę na żywo. Można to zrobić z poziomu standardowej przeglądarki, strony mobilnej lub aplikacji. Współczesne gry powstają w technologii HTML5, dlatego obraz dostosuje się automatycznie do naszej rozdzielczości, niezależnie od urządzenia.
 2. Stołem zarządza krupier, który pracuje w specjalnym studio, wyposażonym w profesjonalny sprzęt i systemy do zarządzania rozgrywką oraz nadawania wysokiej jakości transmisji na żywo.
 3. Gracze obstawiają wyniki na swoich urządzeniach w określonym przedziale czasowym (najczęściej 20 sekund).
 4. Krupier przyjmuje zakłady, kręci kołem i umieszcza kulkę na stole. Kiedy ta zatrzymuje się na konkretnym numerze, ogłasza się rezultat a system automatycznie przelicza wynika dla każdego uczestnika. W sposób kończy się jedna, a rozpoczyna kolejna runda.
 5. Z pomocą wysokiej jakości kamer, cała rozgrywka jest udostępniona dla graczy w formie streamingu. Są też interakcyjne funkcje, takie jak czat z krupierem i uczestnikami stołu – w zależności od dostępnych opcji w konkretnej wersji ruletki na żywo.

Strategie w ruletce na żywo

Grami hazardowymi rządzi czynnik losowy, ale to nie oznacza, że nie da się maksymalizować szans na wygraną! Jeśli chcemy osiągać najlepsze rezultaty, musimy wyznaczać konkretne cele i stosować strategie, które pozwolą nam je realizować. Opcje są praktycznie nieograniczone! Najbardziej doświadczeni gracze wypracowali własne taktyki i podejście. Nie trzeba jednak tworzyć całej koncepcji samemu. Na wyciągnięcie ręki są również sprawdzone na przestrzeni lat schematy, których każdy może spróbować.

Oto kilka popularnych strategii, które można stosować grając w ruletkę na żywo:

 • Labouchere Strategia
  Roulette77 Strategy 1

  System stosowany dla zakładów o równych szansach, który opiera się na tzw. ujemnej progresji – wymaga monitorowania każdego zakładu i obliczeniu ile powinniśmy postawić w kolejnym.

  Przeczytaj pełny opis
 • Oscar Grind Strategia
  Roulette77 Strategy 2

  Strategia progresji stawek, która polega na zwiększaniu zakładów po każdej wygranej rundzie i utrzymywaniu stałych stawek po każdej przegranej rundzie.

  Przeczytaj pełny opis
 • 24+8 Strategia
  Roulette77 Strategy 3

  Gracz dzieli pulę pieniędzy na 32 jednostki i stawia na dwa numery oraz kolor co zwiększa szanse, ale wymaga większego budżetu.

  Przeczytaj pełny opis
 • Hollandish Strategia
  Roulette77 Strategy 4

  Opiera się na negatywnej progresji – wybieramy stawkę i zwiększamy ją o dwie jednostki; różnica polega na tym, że po każdej przegranej utrzymujemy wysokość zakładu przez 3 gry, zanim przejdziemy do kolejnej progresji.

  Przeczytaj pełny opis
 • Tier et Tout Strategia
  Roulette77 Strategy 5

  System polegający na podziale puli pieniędzy na trzy części: gramy za 1/3, a jeśli przegramy – stawiamy resztę; to nietypowe podejście, które najczęściej sprawdza się na krótką metę.

  Przeczytaj pełny opis

Jak grać w ruletkę na żywo – przydatne wskazówki

Ruletka online działa na takich samych zasadach jak tradycyjna wersja, a reguły są proste i każdy bez problemu może przystąpić do gry. Z drugiej strony, osiąganie optymalnych rezultatów i wrażeń w rozgrywce online nie zawsze jest takie łatwe jak się wydaje - szczególnie, jeśli dopiero zaczynamy z ruletką na żywo przez internet! Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą w trakcie gry.

 • Porada 1

  Dostosuj jakość video do swojego połączenia internetowego. Komfortowa gra w ruletkę live wymaga przede wszystkim płynnej i niezakłóconej transmisji. Wszelkiego rodzaju lagi i przerwy w streamingu powodują wyłącznie frustrację. Jeśli chcesz tego uniknąć, a Twoje połączenie jest wolne – zmień jakość obrazu na niższą. To szczególnie istotne, kiedy korzystasz z publicznych sieci będąc w hotelach, restauracjach lub innych miejscach poza domem. Rozdzielczość zmienisz w prosty sposób w panelu ustawień. Po prostu odszukaj symbol koła zębatego na ekranie. W ten sposób, nawet przy niskiej jakości połączenia, będziesz mógł czerpać pełnię wrażeń z płynnej rozgrywki.

 • Porada 2

  Zapisuj gotowe schematy, aby sprawnie stosować skomplikowane strategie. W większości przypadków ruletka live ogranicza czas na wybranie zakładów. Najczęściej mamy do dyspozycji limit 20 sekund z wyjątkiem niektórych wariantów. Często zdarza się, że nie mamy wystarczająco dużo czasu na postawienie pożądanej kombinacji - szczególnie, gdy korzystamy z bardziej skomplikowanej strategii. Aby temu zapobiec, warto skorzystać z gotowych ustawień zakładów. Gry z ruletką na żywo pozwalają na zapisanie własnych schematów, które można w łatwy sposób wybrać jednym kliknięciem. Ilość zapisanych kombinacji zależy od konkretnej gry, ale niektóre pozwalają na zapisanie nawet kilkunastu różnych gotowców. Dzięki temu, będziesz mógł zaoszczędzić czas i skupić się na samej grze.

 • Porada 3

  Zanim wybierzesz grę – zwróć uwagę na limity stawek. Zarządzenie budżetem pozostaje jedną z kluczowych umiejętności w ruletce na żywo. Nasze możliwości finansowe mają wpływ na dobór odpowiednich strategii oraz stylu gry. Inne będą nasze wybory jeśli polujemy na wielkie wygrane, a inne kiedy chcemy się po prostu zabawić. Z tego powodu należy zwrócić szczególną uwagę na limity stawek przy poszczególnych stołach. Oczywiście idealną opcją są niskie minimalne i wysokie maksymalne stawki, ponieważ wtedy mamy najwięcej elastyczności. Jeśli chcesz osiągać optymalnie rezultaty, uwzględnij budżet, taktykę, jednostkę przyjmowania zakładów – dopiero wtedy wybierz stół, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb.

 • Porada 4

  Sprawdzaj czy wybrana ruletka na żywo zawiera zasady specjalne. Współczesne kasyna internetowe oferują dziesiątki różnych wersji ruletki live. Nie tylko europejskie, amerykańskie i francuskie klasyki, ale także sporo nowoczesnych interpretacji. Pomimo, że bazowa koncepcja pozostaje taka sama, istnieje wiele odmian, które posiadają własne, indywidualne funkcje. Rundy bonusowe, jackpoty, różne systemy wypłat i wiele więcej. Zanim zaczniesz grać, przeczytaj dokładnie zasady i upewnij się, że rozumiesz jak grać. W ten sposób unikniesz nieporozumień, szczególnie jeśli Twoim celem było zagrać w standardową wersję. Znajomość reguł jest również potrzebna do skutecznego stosowania wybranych strategii i osiągania optymalnych wyników.

Ruletka na żywo – lista najlepszych najlepszych deweloperów

Rynek gier w ruletkę na żywo działa na podobnej zasadzie jak każdy inny. Jest wielu producentów, a jedni lepsi od drugich. Liderzy na przestrzeni lat zbudowali określoną renomę, a ich produkty budzą zaufanie praktycznie na każdej płaszczyźnie. Jeśli szukasz najlepszych producentów od ruletki live – oto lista deweloperów, których trzeba znać:

 • Evolution Gaming

  Firma powstała w 2006 roku, a w 2010 odbierali już pierwsze, międzynarodowe nagrody branżowe. Od początku działalności zrewolucjonizowali scenę gier kasynowych na żywo. Są największym graczem na rynku. Transmisje gier live nadają z wielu krajów w Europie oraz kilku stanów USA, m. in: Hiszpanii, Łotwy, Malty, Belgii, Rumunii, Holandii, Michigan, New Jersey i więcej. W ostatnich 10 latach wykupili wiele innych firm z sektora, np. Ezugi, NetEnt, Red Tiger. Najważniejsze gry w ruletkę z ich szerokiego portfolio to: Lightning Roulette, Immersive Roulette, Speed Roulette, Auto Roulette, Instant Roulette oraz Double Ball Roulette.

 • Playtech

  To jeden ze starszych deweloperów, który istnieje od 1999 roku. Na przestrzeni lat stali się jednym z liderów rynku, a ruletką i innymi grami w kasynie na żywo zajmują się od 2017 roku. Wtedy wybudowali w Rydze największy na świecie kompleks kasyna live. Służy nie tylko do streamingu gier, ale również jako kampus szkoleniowy dla dealerów – w sumie ok. 8500 m2. Ruletka na żywo od Playtech to m. in.: Single Zero, Prestige Roulette, Quantum Roulette, Age of the Gods Roulette.

 • Pragmatic Play

  Studio działa od 2015 i błyskawicznie przebiło się do światowej czołówki. Posiadają kilka licencji w tym MGA oraz UKGC. Nadają z Bukaresztu, gdzie wybudowali nowoczesne studio w kwietniu 2019. Transmisje live nadają w jakości 4K, a interfejs jest przetłumaczony na 30 różnych języków. Są autorami takich wersji jak PowerUp Roulette, Roulette, Auto Roulette, Speed Roulette czy Roulette Macao.

 • Ezugi

  Specjaliści, którzy od 2012 roku zajmują się wyłącznie grami na żywo. Od 2018 są częścią grupy Evolution Gaming. Współpraca z globalną marką oraz ponad 20 różnych licencji sprawia, że mogą organizować ruletkę na żywo i inne gry w niemal każdej części świata. Transmisje realizują m. in. z Kolumbii, Rumunii, Łotwy i Bułgarii. Przykładowe produkcje od Ezugi, które warto sprawdzić: Ruletka live (europejska, amerykańska, francuska), OTT Roulette (nadawane z kasyn Portomaso, Royal i Oracle) oraz Auto Roulette.

 • Vivo Gaming

  Firma działa od 2005 roku i specjalizuje się grach z kasyna na żywo. W ofercie mają również zakłady sportowe. Nadają z 8 lokalizacji w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej, m. in. Bułgarii, Urugwaju i Filipinach. W portfolio mają ruletkę na żywo w wersjach: europejska, hiszpański francuska i Auto Roulette. Transmisje prowadzą w jakości HD z ciekawą funkcją Chroma Key, która pozwala wybierać logo, animacje i tło znajdujące się za krupierem.

 • Lucky Streak

  Deweloper z Cypru, gdzie działa od 2014 roku. Transmisje z ruletki na żywo i pozostałych gier odbywają się w Rydze, na Łotwie, gdzie firma prowadzi własne studio. Powierzchnia ok. 1000 m2 służy również jako baza szkoleniowa dla krupierów. Interfejs jest dostępny w 12 różnych językach, a firma stawia na innowacje i obsługuje chociażby kryptowaluty. Pozycje do sprawdzenia: ruletka europejska, Auto Roulette, Dual Play Roulette.

Rodzaje Ruletki Na Żywo

Istnieje bardzo wiele rodzajów jednak podstawowe zasady gry w ruletkę są proste - musisz przewidzieć i postawić zakład na odpowiedni slot, w którym Twoim zdaniem wyląduje kulka i jeśli masz rację, wygrasz. Koło ruletki jest prawdopodobnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli w branży hazardowej i zawiera 36 kieszeni ponumerowanych od 1 do 36 oraz dodatkową kieszeń z numerem zero, a w niektórych odmianach także podwójną kieszeń zero. Gracze muszą wnieść zakład poprzez umieszczenie żetonów na stole do momentu, gdy krupier ogłosi "koniec zakładów", aby faza obstawiania dobiegła końca. Zwycięski zakład jest określany na podstawie tego w której kieszeni wyląduje kulka, gdy koło przestanie się kręcić. Krupier następnie zaznacza numer na stole, a zwycięzca otrzymuje wypłatę. Poniżej przedstawimy, z jakimi rodzajami ruletek możesz się spotkać odwiedzając kasyno online.

 • Ruletka Amerykańska

  Amerykańska wersja jest często opisywana jako mniej korzystna dla gracza niż jej europejski odpowiednik. Dzieje się tak dlatego, że posiada ona dodatkową kieszeń z podwójnym zerem, jak również z pojedynczym zerem. Podczas gdy ta różnica może wydawać się niewielka, w rzeczywistości jest to kluczowy czynnik, jeśli weźmiemy pod uwagę przewagę kasyna nad graczem dodatkowe zero daje nieco mniejsze szanse na wygraną. W Amerykańskiej Ruletce, wypłaty za wygraną często pozostają takie same, podczas gdy możliwości obstawienia są zwiększone, ponieważ istnieje 38 możliwych wyników w porównaniu do standardowych 37. Z tego też powodu gracze z reguły wybierają europejską wersję ruletki.

 • Speed Roulette

  Jest prawdopodobnie najszybszą wersją ruletki na żywo jaka istnieje. Każda gra rozgrywana jest w tempie zaledwie 25 sekund. Celem gry jest dopasowanie liczby lub kombinacji liczb, na których wyląduje kulka. Możesz wybierać liczby indywidualnie, grupami lub losowymi kombinacjami. Po postawieniu zakładu, wszystko, co musisz zrobić, to czekać, aby zobaczyć, gdzie wyląduje kulka. Speed Roulette jest rozgrywana na europejskim kole do ruletki (od 1 do 36 z uwzględnieniem 0) co oznacza, że współczynnik RTP wynosi tutaj 97,30%.

 • Double Ball Roulette

  To klasyczna gra w ruletkę, która trzyma się zasad europejskiej wersji. Zasadniczo oznacza to, że na kole znajduje się jedno zero, jednak zamiast pojedynczej kulki w rzeczywistości do każdego obrotu koła używane są dwie kulki. Poza tym zasady gry są identyczne, jak w każdej innej gre w ruletce. Jeśli chodzi o obstawianie zakładów, dostępne są zakłady zewnętrzne, wewnętrzne oraz zakłady na czarne/czerwone, które można zobaczyć w zwykłej europejskiej ruletce, ale ważne jest, aby wspomnieć, że aby wygrać zakład wewnętrzny, tylko jedna z kul musi zaliczyć trafienie. W przypadku zakładów zewnętrznych obie kulki muszą znaleźć się w wygrywających slotach, aby odnieść zwycięstwo.

 • Ruletka Francuska

  Pod wieloma względami ta wersja jest taka sama jak europejski odpowiednik, wykorzystuje bardzo podobne zasady i te same poziomy wypłat. Jednak w zależności od tego, w jaki sposób dane kasyno zaimplementowała grę, może nastąpić kilka zmian korzystnych dla graczy, co często sprawia, że ​​jest to najlepsza opcja dla fanów gry. Głównymi różnicami francuskiej wersji są dwie zasady: En Prison i La Partage. Zgodnie z zasadą En Prison jeżeli obstawisz zakład z prawdopodobieństwem 50/50 a kulka wyląduje w slocie zero nie tracisz od razu swojego zakładu, zakład na czas kolejnej partii jest uwięzione a gdy podczas kolejnego zakręcenia kołem spin zakończy się wygraną Twój zakład zostanie Ci zwrócony. Podobna zasada jest znana jako La Partage. Jeśli postawisz zakład z prawdopodobieństwem 50/50 i trafisz w zero, stracisz tylko połowę swojego zakładu, a druga połowa zostanie Ci zwrócona.

 • Slingshot Auto Roulette

  To gra rozgrywana według standardowych zasad europejskiej ruletki i wyróżnia się bardzo niską przewagą kasyna, RTP 2.70%. Slingshot Auto Roulette łączy automatyzację koła i transmisję z kamery w czasie rzeczywistym oraz zmienia wrażenia z gry na żywo, znacząco przyspieszając akcję. Koło ruletki może wykonać od sześćdziesięciu do osiemdziesięciu obrotów na godzinę. Ponadto wysoki RTP, szeroki zakres limitów i zaawansowane opcje zakładów sprawiają, że ta gra jest atrakcyjna zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych graczy.

 • Double Action Roulette

  Oferuje graczom unikalną odmianę tradycyjnej wersji gry, nowość jaką wnosi ta odmiana ruletki to przede wszystkim dwie wygrywające liczby w każdym obrocie koła. Osiąga się to za pomocą wyspecjalizowanego koła MKVII zaprojektowanego z dwoma zestawami liczb, wewnętrznym i zewnętrznym pierścieniem umieszczonym w przeciwnej kolejności na jednym kole. Liczby wirują w przeciwnych kierunkach, aż kulka wyląduje, oznaczając jednocześnie dwie liczby. W przypadku tradycyjnych graczy gra w liczby i kombinacje nie zmienia się, więc szanse są takie same, jak w tradycyjnej grze. Jednak nowa gra ma wyspecjalizowany układ z dwoma sekcjami zakładów. Jedna sekcja przeznaczona jest na zewnętrzny krąg liczb, a druga na wewnętrzny krąg liczb. Gracze mogą grać w obie sekcje co sprawia, że ​​gra jest bardzo ekscytująca dla graczy.

 • Ruletka Europejska

  W przeciwieństwie do amerykańskiego odpowiednika w ruletce europejskiej występuje tylko jedno zero. Wypłaty są takie same w obu wersjach, chociaż szanse na wygraną w ruletce europejskiej są lepsze, ponieważ jest mniej możliwych wyników niż w ruletce amerykańskiej. Z tego też powodu jest to jedna z najpopularniejszych wersji ruletki na żywo, przewaga kasyna wynosi tutaj zaledwie 2,63%.

Jak wybrać odpowiednią grę z ruletką na żywo?

Ruletka to jedna z najbardziej popularnych gier stołowych wszechczasów, a dzisiaj dostępna w wielu wersjach na żywo przez internet. Odpowiedni wybór może mieć kluczowe znaczenie dla rezultatów oraz czystej przyjemności z gry. Oto kilka kryteriów, które pomogą wybrać pozycje dopasowane do Twoich potrzeb.

1. Limity stołów i zakładów

Każdy stół w ruletce live ma określone limity stawek. To wartości, które odnoszą się do minimalnej i maksymalnej kwoty, jaką możesz przeznaczyć na pojedynczym zakładzie. To jedna z najważniejszych informacji, które powinieneś sprawdzić przed dokonaniem wyboru. Od tego może zależeć strategia gry, a warunki powinny być adekwatne do posiadanego budżetu.

Gry Min zakład Max zakład
Lightning roulette 1 5000
Gold bar roulette 0.2 10 000
Salon prive roulette 100 20 000
Speed roulette (Evolution) 0.5 20 000
xxxtreme lightning roulette 0.2 10 000
Auto roulette (evolution) 0.1 20 000
Instant roulette 0.1 20 000

Wartości ustalone dla konkretnych stołów to nie wszystko. Częstą praktyką są też limity w zależności od typów zakładów. Te również mogą wynikać z limitów stołu, ale nie zawszę. Przykład: wartość żetonu może wnosić zł1, minimalna stawka zarówno dla zakładów wewnętrznych i zewnętrznych zł10, ale maksymalna stawka może się różnić – np. zł10 dla wewnętrznych i zł3000 dla zewnętrznych.

Live Speed Roulette (Evolution) Lightning Roulette (Evolution)
Zakład Min Max Min Max
Pojedynczy numer 0.5 100 0.2 500
Dwa numery 0.5 200 0.2 1 000
Trzy numery 0.5 300 0.2 1 500
Cztery numery 0.5 400 0.2 2 000
Sześć numerów 1 900 0.2 3 000
Kolumny 1 2 000 0.2 6 000
Tuziny 1 2 000 0.2 6 000
Parzyste/nieparzyste 5 5 000 0.2 10 000
Czerwone/czarne 5 5 000 0.2 10 000
Niskie, wysokie 5 5 000 0.2 10 000

2. Standardowa ruletka vs ruletka z mnożnikami

Wśród dostępnych wersji, poza klasykami w standardzie są również odmiany z mnożnikami wygranych. Wybór pomiędzy tymi możliwościami to kolejny istotny krok. Wygrana zwiększona x500, a czasami nawet x1000 to opcja, która przyciąga wielu graczy. Jednak należy pamiętać, że takie mnożniki rzadko wypadają, a nawet jeśli – gra może mieć zmniejszony wskaźnik zwrotu do gracza (return to player) w tym momencie.

Średnie RTP gry pozostaje jednakowo wysokie, ale obecność mnożników zachęca użytkowników do podejmowania bardziej ryzykownych zakładów. Warto wcześniej sprawdzić szczegóły i porównać mnożniki oraz pozostałe funkcje w wersjach niestandardowych.

Gra Mnożniki Cechy
Lightning roulette do to x500 Straight Up płaci 1:29
xxxtreme Lightning roulette do to x2000 Straight Up płaci 1:19
Quantum roulette do to x500 Straight Up płaci 1:29
Mega fire blaze roulette do to x10000 zakłady wewnętrzne płacą połowę
Gold bar roulette x88 na każdy samorodek Straight Up płaci 1:19
Power up roulette do to x8000 wszystkie liczby otrzymują mnożniki

3. Dynamika gry

Gracze mają różny styl gry. Jedni preferują błyskawiczną, sprawną rozgrywkę, a inni potrzebują więcej czasu na przemyślenie strategii, wybór schematu gry. Niezależnie od tego do której grupy należysz, warto sprawdzić parametry czasowe dla wersji ruletki live z której chcesz skorzystać. Liczą się dwie informacje.

Pierwsza to czas na postawienie zakładu. W zależności od gry, może wynosić 12, 15, 20 sekund lub więcej. Wybierz tak, żebyś zdążył ustawić swój bet! Drugi wariant to ilość rund możliwych do rozegrania na określonym dystansie – np. w ciągu godziny. Wybór wersji, która pozwoli nam swobodnie grać będzie miał wpływ nie tylko na komfort, ale także realizację ewentualnych planów.

Gra Czas na rundę (s) Rundy/godz
Speed roulette (evolution) 25 do 144
Auto roulette (evolution) 30-60 60-80
Instant roulette nieograniczony nieograniczony
Speed roulette (playtech) 22 do 163

4. Ruletka automatyczna czy z krupierem na żywo?

Gry w kasynach na żywo mają za zadanie przybliżyć doświadczenia z tradycyjnego lokalu naziemnego bez wychodzenia z domu. Nowoczesne studia są przygotowane w różnych stylach, wyposażone w sprzęt z najwyższej półki oraz prowadzone przez profesjonalnych krupierów, którzy kręcą kołem. Nie wszystkim musi się to jednak podobać.

Jeśli uważasz towarzystwo po drugiej stronie ekranu za irytujące – do dyspozycji są też stoły z ruletką automatyczną. Wtedy kulka jest wystrzeliwana przez powietrzne, a koło uruchamia się automatycznie i bezosobowo. Wszystkie zasady są takie same, wybór pozostaje wyłącznie dla komfortu i preferencji graczy.

5. Interakcja z innymi graczami i krupierami

Komunikacja i socjalizacja pozostaje nieodłącznym elementem rozrywki i gier – także w przypadku ruletki na żywo. Jeśli dla Ciebie to również istotna część całej zabawy, sprawdź jak wygląda interfejs i jakie masz możliwości. Ilu jest graczy i czy są aktywni? W wielu przypadkach przed dołączeniem, masz możliwość podglądu stołu i sprawdzenia całego designu.

Podobnie wygląda kwestia komunikacji z krupierem, która jest możliwa w niektórych wariantach, co dodaje jeszcze bardziej realistycznej atmosfery. Jednak niektórzy gracze wolą się skupić wyłącznie na grze i nie chcą być rozpraszani przez rozmowę. Przed wyborem gry warto wziąć to pod uwagę.

FAQs

Czy istnieje możliwość gry w ruletkę na żywo w trybie demo?

Niestety nie. Nie ma możliwości przetestowania ruletki na żywo za darmo w trybie demo. Dzieje się tak głównie z powodu kosztów i faktu, że przy stole może również usiąść gracz który będzie chciał grać za prawdziwe pieniądze.

Czy mogę selekcjonować stoły ze względy na limity zakładów?

Oczywiście, że tak! Kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze strony do gry w ruletkę na żywo, są limity zakładów. Niektóre strony przyjmują tylko zakłady z niższym limitem, podczas gdy inne są bardziej nastawione na wysokie stawki. Upewnij się, że wybrane przez Ciebie kasyno odpowiada Twoim potrzebom w zakresie limitów zakładów i oferują trochę miejsca na rozwój w miarę zwiększania swojego bankrolla grając w ruletkę z krupierem.

Czy istnieje możliwość gry w ruletkę na żywo z krupierem bez udziału innych graczy?

W tradycyjnej formie rozgrywki do stołu zawsze mogą przysiąść się inni gracze. Operatorzy raczej nie udostępniają stołu tylko dla jednej osoby, związane jest to głównie z kosztami. Istnieją jednak różne wariancje w których możliwe jest odnalezienie ekskluzywnej gry wyłącznie z krupierem.

Czy aby grać w kasynie na żywo konieczne jest pobieranie specjalnego oprogramowani?

Oczywiście, że nie! Konieczność pobierania specjalnego oprogramowania nie jest konieczna. Aby cieszyć się grą w kasynie na żywo musimy jedynie wpisać adres strony www kasyna i otworzyć w nim konto. Wszystko dzieje się w trybie instant i w ciągu kilku minut możemy cieszyć się grą w nasze ulubione gry kasynowe.

Czy w ruletce na żywo istnieją limity czasowe?

Tak! Jest to jedna z ważniejszych różnic między tradycyjną ruletką online a ruletką live. Różni operatorzy posiadają różne limity czasowe w sytuacji gdy limit czasu zostanie przekroczony wypadasz z rundy i musisz czekać na kolejną. Ważne aby zapoznać się o istniejących limitach czasowych przed przystąpieniem do rozgrywki.

Ekskluzywny bonus dla Polaków!
betsafecasino
do 3000zł
 • Szybkie wypłaty
 • 20+ Gry w ruletkę
 • Akredytowane kasyno
 • Ponad 1500 gier
Dostać bonus