arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Systemy i strategie ruletki zwiększające szans: ilustrowane algorytmy

Ostatnia aktualizacja 09.03.2023 przez Chris Mwangia

Ruletka to niekwestionowana królowa gier hazardowych. Bez względu na to, w jakiej części świata się pojawiała – od razu robiła furorę. Wszystko dzięki cechom, które zmieniają się wraz z zaawansowaniem gracza. Zabawa jest bardzo łatwa w nauce, a jeśli zajdzie taka potrzeba – na tyle zaawansowana, że opanowanie jej w 100% może zając nawet dziesiątki godzin.

Szacuje się, że gra powstała w 1796 roku, a niektóre systemy, mające zwiększać prawdopodobieństwo wygrania powstały stosunkowo niedawno. To tylko dowodzi temu, jak bardzo zaawansowana jest ta pozornie łatwa zabawa. Możliwość opanowania strategii, która skutecznie zmniejsza przewagę kasyna nad graczem to gratka dla każdego fana gier hazardowych. W przeszłości dochodziło nawet do sytuacji, kiedy gracze opanowywali system do tego stopnia, że byli w stanie ograć kasyno. Wtedy jednak salony gier musiały zareagować i zasady gry zmieniły się w taki sposób, żeby uniemożliwić, aż tak silny wpływ strategii na zabawę.

Nawigacja po stronie

Najpopularniejsze systemy do ruletki

Do dzisiaj stworzono ogromną liczbę różnych strategii do ruletki. Eksperci portalu Roulette77 zebrali wszystkie najpopularniejsze systemy i wybrali te, które mają największy wpływ na zabawę i skutecznie zwiększają statystyczne prawdopodobieństwo wygranej. Oto lista z koncepcjami, które zyskały największe uznanie wśród naszych ekspertów i użytkowników kasyn internetowych.

Najpopularniejsze systemy do ruletki

Progresywne strategie

To najpopularniejsze systemy, które dzięki swojemu założeniu zapewniają największe możliwe wygrane. Wszystko dzięki podejściu do zabawy, opierającym się na zwiększaniu zakładu. Rozpoczynając z małymi stawkami, gracz kończy niekiedy na bardzo wysokich zakładach, dzięki którym może wygrać bardzo duże pieniądze. Strategie tego typu najlepiej działają przy zakładach zewnętrznych, gdzie szanse na zwycięstwo są zbliżone do 50% przy każdym zakręceniu kołem do gry.

Podstawowa zasada działania strategii progresywnych jest bardzo łatwa. Gracz dostosowuje swoje zakłady do ostatniego rezultatu. W przypadku, kiedy udało się trafić, budżet na zabawę się zwiększa, a użytkownik może pozwolić sobie na więcej i zwiększa (lub zmniejsza) kwotę za obstawienie wyniku kolejnego zakręcenia kołem.

Progresywne strategie

System Martingale

Strategia Martingale zyskała ogromną popularność przede wszystkim dzięki bardzo prostym założeniom. Wiele osób uważa, że pomimo tego, iż nie wymaga ona od użytkowników dużego doświadczenia w tej grze, jest najbardziej efektywna. Szacuje się, że system powstał w 18-wiecznej Francji i najpierw był skierowany na inną prostą zabawę – orzeł lub reszka, która w pewnym sensie była bardzo podobna do ruletki.

Korzystając z systemu Martingale’a, należy stosować się do dwóch prostych zasad. Użytkownik powinien obstawiać zakłady, których szansa na wygranie jest zbliżona do 50%, czyli parzyste-nieparzyste, czarne-czerwone, 1-18, 19-36. To, którą formę zakładów gracz wybierze, nie ma większego znaczeni – najważniejsze jest prawdopodobieństwo wygranej, które w każdym z tych przypadków wynosi 50%. Druga zasada mówi o tym, żeby rozpocząć rozgrywkę z niewielkim zakładem i podwajać go za każdym razem, kiedy się przegra. W przypadku, kiedy następnym razem uda się dobrze obstawić – gracz odzyskuje swoją przegraną. Po kolejnej przegranej znów podwaja zakład i stosuje się do poniższego algorytmu.

Martingale
 1. Odszukaj stół do gry, który oferuje możliwość obstawienie bardzo niskiego oraz bardzo wysokiego zakładu.
 2. Obstaw możliwie najniższy zakład (np. 1 zł lub 1 dolar) z 50% szansą na zwycięstwo i czekaj na rezultat.
 3. Jeśli udało ci się wygrać, powtórz powyższy punkt.
 4. W razie przegranej – podwój zakład (np. 2 zł lub 2 dolary).
 5. Podwajaj zakład z każdą przegraną i powracaj do minimalnego zakładu po każdym trafieniu.
Zalety
 • Bardzo dobrze sprawdza się w kasynach internetowych
 • Doskonale działa się w sytuacji, kiedy ktoś chce się odegrać
 • Gwarantuje wygrane do czasu, aż gracz osiąga maksymalny zakład
Wady
 • Przy dłuższej rozgrywce zakłady są niewielkie
 • Budżet na zabawę może się bardzo szybko wyczerpać
 • Stoły do gry często mają niski próg maksymalnego zakładu

Jak widać, system Martingale’a jest bardzo prosty w użytkowaniu i może zapewniać wymierne rezultaty. Wystarczy trzymać się dwóch prostych zasad i bez względu na zaawansowanie i doświadczenie z grami w kasynach internetowych, każdy może uruchomić Ruletkę i doskonale się bawić. Zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni gracze często sięgają po tę koncepcję, jako bardzo bezpieczną opcję gry tę popularną grę.

Odwrócona strategia Martingale

W tym przypadku, jeśli ktoś zapoznał się z działaniem standardowej strategii Martingale’a, z pewnością domyśli się tego, jak działa jego odwrócona wersja. Podstawowa zasada jest identyczna. Gracz wybiera zewnętrzne zakłady zbiorowe, których szansa trafienia wynosi 50%. Różnica jest taka, że podwojenie zakładu robi się za każdym razem, kiedy uda się dobrze wytypować pole, na którym zatrzyma się kulka ruletki. W przypadku, gdy ktoś postawił 1 zł na to, że koło gry wskaże liczbę parzystą i rzeczywiście tak się stanie, w następnym zakładzie obstawia się 2 zł. Kiedy jednak nie uda się wygrać, użytkownik redukuje zakład do minimum, na jakie pozwala stół do gry.

Odwrócona strategia Martingale’a opiera się na założeniu, że wszystkie wygrane i przegrane pojawiają się w pasmach i jeżeli uda się trafić kilka wygranych z rzędu, można sprawić, że końcowy wynik jest wielokrotnie wyższy niż podstawowy zakład. Warto zwrócić uwagę na to, że ta strategia jest o wiele bardziej agresywna i trafiając wiele wygranych z rzędu, może dojść do sytuacji, kiedy obstawia się ogromne kwoty. Żeby uniknąć niepotrzebnego ryzyka, zaleca się, aby po trzech następujących po sobie wygranych powracać do początkowego zakładu i rozpocząć wszystko od nowa. W ten sposób minimalizuje się ryzyko przegrania ogromnych pieniędzy.

Odwrócona strategia Martingale

System D’Alembert’a

D’Alembert to uznany francuski gracz ruletki z XVIII wieku. To właśnie on opracował ten system grania w ruletkę, który przez wiele osób jest uważany za o wiele lepszy niż Martingale’a. Francuski gracz, widząc wady systemu Martingale’a, zdecydował się na usprawnienie go poprzez kilka niewielkich zmian. W rezultacie otrzymano mniej agresywną rozgrywkę, która może trwać o wiele dłużej, a gracz ma lepszą kontrolę nad rozgrywką.

Główna zasada pozostaje taka sama – użytkownik obstawia zakłady z szansą na zwycięstwo, wynoszącą 50%. Różnica polega na tym, że nie podwaja się zakładu w przypadku przegranej, ale podwyższa o kwotę, którą ustaliło się na początku rozgrywki.

d'Alembert
 1. Wyszukaj stół do gry, który umożliwia niskie minimalne i wysokie maksymalne zakłady i wyznacz zakład początkowy (np. 5 zł).
 2. W przypadku wygranej obniżamy zakład o 1 zł.
 3. Jeśli uda się wygrać, podwyższamy zakład o 1 zł.
 4. W zależności od wyniku powtarzamy punkty numer 2 lub 3.
Zalety
 • Bardzo łatwy w opanowaniu
 • Bezpieczniejsza od Martingale’a
 • Doskonale nadaje się do zabawy z mniejszym budżetem
Wady
 • Wymaga od gracza poświęcenia więcej czasu niż Martingale
 • Nie zapewnia wysokich wygranych

Strategia Labuschera

Metoda Henry’ego Labuschera na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo skomplikowana. W rzeczywistości ten angielski polityk i miłośnik hazardu stworzył bardzo ciekawy system, który jest szybki w nauce. Wszystko ze względu na bardzo interesujące podejście do zabawy. Niekiedy można odnieść wrażenie, że oprócz standardowej rozgrywki w Ruletkę, użytkownik rozgrywa dodatkową, poboczną grę. Zasady są bardzo ciekawe i gracz musi się ich po prostu wyuczyć.

Wszystko opiera się na „zabawie” liczbami. Gracz szacuje kwotę pieniędzy, którą chce wygrać, a następnie stosuje kilka interesujących matematycznych sztuczek, które w rezultacie mają przyczynić się do uzyskania wysokiej wygranej.

Labuscher
 1. Oszacuj kwotę pieniędzy, którą chcesz wygrać (np. 20 zł).
 2. Wybierz ciąg liczb, których suma da wybraną kwotę (np. 5, 1, 4, 2, 4 , 4).
 3. Obstaw zakład na kwotę, składającą się z sumy liczby znajdującej się z lewej i z prawej strony ciągu (w tym przypadku 5+4 – 9 zł).
 4. Jeśli wygrasz, skreślasz te liczby z ciągu i powtarzasz sekwencję z pozostałymi liczbami (w tym przypadku pozostaje 1, 4, 2, 4).
 5. W przypadku przegranej dodajesz sumę ostatniego zakładu z prawej strony ciągu (biorąc pod uwagę ciąg z 4 punktu, będzie to 1, 4, 2, 4, 5).
 6. Celem jest skreślenie wszystkich liczb, zawsze obstawiając sumę liczb znajdujących się po lewej i prawej stronie ciągu.
Zalety
 • Bardzo ciekawa w zastosowaniu
 • Nie musi być używana wyłącznie na zakładach o szansie 50%
 • Daje możliwości rozwoju
 • Większość sesji jest dochodowych. Gra może zakończyć się dochodem nawet wtedy, kiedy więcej razy się przegrało, niż wygrało
Wady
 • Stawka może być bardzo wysoka w przypadku dłuższego ciągu przegranych

Zasady tej strategii mogą wydawać się skomplikowane, ale po kilkukrotnym zastosowaniu się do nich, gracz zauważa sens jej działania. Pomimo tego, że jest to system progresywny, można go stosować nie tylko przy zakładach mających 50% szansy na wygranie. Jeśli jednak ktoś chce wykorzystać tę metodę w całości, powinien trzymać się założeń i nie odchodzić od zakładów 50:50.

System Fibonacciego

Metoda Fibonacciego opiera się na jednym z najpopularniejszych matematycznych ciągów – ciągu Fibonacciego, który jest fenomenem matematycznym, znajdującym swoje odwzorowanie w biologii, muzyce i wielu innych aspektach życia we wszechświecie. Okazuje się również, że ten słynny ciąg można wykorzystać jako jedną z najlepszych strategii do gry w ruletkę.

Kolejny wyraz ciągu wyznacza się jako suma dwóch poprzednich jego wyrazów. Początek ciągu Fibonacciego wygląda następująco: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34. Sekwencja ta może zostać używa jako bardzo interesująca strategia, zwiększająca prawdopodobieństwo wygrywania w ruletce. Przyjrzyjmy się bliżej zasadom działania strategii Fibonacciego.

Fibonacci
 1. Postaw zakład o prawdopodobieństwie trafienia 50% z minimalnym możliwym zakładem (na przykład 1 zł lub 1 dolar).
 2. Jeśli przegrasz, ponownie obstawiasz 1 zł.
 3. W przypadku kolejnej przegranej sumujesz dwa poprzednie zakłady i obstawiasz następny (w tym przypadku 1+1).
 4. Przy trzeciej przegranej, zakład wynosi 3 zł (w końcu suma dwóch poprzednich zakładów to 1+2=3).
 5. W przypadku, kiedy uda się wygrać przy trzecim zakładzie, powracasz do poprzedniego zakładu (w tym przypadku 2 zł, ponieważ dwójka to poprzedni wyraz ciągu Fibonacciego).
Zalety
 • Łatwy w nauce
 • Dobry do uzyskania dużych dochodów w krótkim czasie
 • System jest tak skonstruowany, że wymaga wciągnięcia się w rozgrywkę
Wady
 • Przy dłuższej sesji może nie być dochodowa
 • Stawki mogą być bardzo duże przy kilku przegranych z rzędu

System gry w ruletkę, oparty na niezwykle interesującym ciągu Fibonacciego jest wciągający i umożliwia zdobycie wysokich wygranych przy krótszych sesjach. Być może nie jest tak skuteczny i łatwy, jak powyższe metody, ale z pewnością jest warta uwagi. Szczególnie jeśli ktoś poszukuje jakiegoś nowego doświadczenia. W tym przypadku w zupełności zaspokoi oczekiwania użytkownika.

Metody nieprogresywne

Zastosowanie sposobu nieprogresywnej gry w ruletkę, jak sama nazwa wskazuje – całkowicie różni się od tego, czego wymagają od graczy metody opisane powyżej. W praktyce, systemy te nie opierają się tak bardzo na zarządzaniu budżetem, ale na innych aspektach rozgrywki.

Nie są one być może tak bardzo popularne, jak strategie progresywne, ale z pewnością można się przy nich bardzo dobrze bawić. Użytkownik nie musi skupiać się wyłącznie na zakładach z prawdopodobieństwem wygrania, wynoszącym 50%, ale także na wewnętrznych zakładach, które w przypadku trafienia mogą zapewniać bardzo wysokie wygrane.

Strategia Jamesa Bonda

W jednej z książek o Jamesie Bondzie agent 007 gra w ruletkę, korzystając ze specjalnego systemu, który został zaprojektowany przez jego agencję. System ma na celu zmaksymalizowanie możliwych wyników. Stosując tę strategię, należy zdać sobie sprawę z tego, że została zaprojektowana na potrzeby literatury i może nie być tak skuteczna, jak w przypadku przygód agenta 007.

Plan działania

 1. Obstaw 14 dolarów na liczby 19-36.
 2. Obstaw 5 dolarów na liczby 13-18.
 3. Obstaw 1 dolar na 0 jako ubezpieczenie.

Wystarczy wykonać te 3 proste kroki. Rezultat może być następujący.

 1. Zyskujesz 8 dolarów, kiedy kulka wyląduje na numerze z przedziału 19-36.
 2. Zyskujesz 10 dolarów, kiedy kulka ląduje na numerze z przedziału 13-18.
 3. Zyskujesz 16 dolarów, kiedy kulka ląduje na 0.
 4. Tracisz 20 dolarów, jeśli kulka wyląduje na 1-12.

Warto zaznaczyć, że ta metoda z pewnością nie zapewnia przewagi gracza na kasynie, ale na pewno zapewni masę bardzo dobrej zabawy i nieznacznie zwiększa szansę na zwycięstwo. Jeśli ktoś nie przepada za popularnymi, ale nieco nudnymi metodami progresywnymi, z pewnością powinien sprawdzić system Jamesa Bonda. Pomimo tego, że nie gwarantuje spektakularnych wyników, sprawi, że każdy będzie się znakomicie bawił przy ruletce. Możliwość niewielkiego zmniejszenia przewagi kasyna nad graczem to bardzo miły dodatek, który z pewnością zostanie doceniony przez każdego fana tej zabawy.

Strategia skłonności koła

System skłonności koła znacząco różni się od wszystkich powyższych metod. Nie opiera się na założeniach matematycznych lub szacunkach budżetowych. Zasada jego działania zakłada to, że niektóre koła do ruletki z czasem zaczynają się zużywać. W teorii (w Internecie) taka sytuacja nie może mieć miejsca, ponieważ wszystko opiera się na statystykach. W kasynach stacjonarnych ruletka może z czasem minimalnie zmienić swoje działanie i wprawny obserwator może zauważyć, że niektóre liczby padają częściej niż inne.

Metoda ta może być niezwykle ekscytująca i rzeczywiście może zapewnić przewagę użytkownika nad kasynem. Należy jednak zaznaczyć, że może zostać uznana za oszustwo, a kasyna internetowe przykładają ogromną uwagę do tego, aby wszystkie ich maszyny i mechanizmy były nieustannie konserwowane.

Inne porady na zwiększenie szansy na zwycięstwo w Ruletce

W ruletce nie zawsze chodzi o to, żeby stosować się do konkretnych systemów, liczb i wykorzystywania luk w zasadach rozgrywki. Niekiedy chodzi wyłącznie o zastosowanie się do bardzo prostych zasad, które wynikają z doświadczenia. Niekiedy samo emocjonalne podejście do zabawy może dać o wiele więcej niż zaawansowana strategia.

 1. Zawsze wyszukuj ruletkę z pojedynczym zerem. Przechodząc w zakładkę z grami stołowymi w kasynie internetowym, zawsze pojawia się przynajmniej kilka ich wariacji. Faktem jest, że najbardziej dochodowe wersje posiadają jedno zero. Można je poznać po nazwie – są to ruletki europejskie i francuskie. Najmniej dochodowe są amerykańskie. Stosując się do tej zasady, już na starcie można zyskać bardzo dużo.
 2. Trzymaj emocje na wodzy. Za większość spektakularnych przegranych w kasynach na całym świecie odpowiadają emocje. Z pewnością każdy słyszał historie o osobach, które wygrały bardzo dużo, żeby później jeszcze więcej przegrać. Rozpoczynając zabawę, należy nieustannie trzymać na wodzy swoje emocje i nie dać im przejąć kontroli nad rozgrywką.
 3. Przetestuj różne strategie. W powyższym zestawieniu przedstawiliśmy jedynie najpopularniejsze strategie do gry w ruletkę. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej i każdy powinien wyszukać tę, która będzie najbardziej pasowała do jego stylu gry oraz będzie się przy niej doskonale bawił. Jeśli uda się spełnić obydwa założenia, z pewnością można liczyć na wymierne wyniki gry.
 4. Zawsze z góry ustanawiaj moment końca rozgrywki. To niezwykle ważna zasada, do której powinni się stosować wszyscy fani gry w Ruletkę i nie tylko. Zarówno dobra, jak i zła passa, zawsze się kończy. Dlatego przed rozpoczęciem zabawy, zawsze należy ustanowić granicę maksymalnej wygranej i przegranej, po której przekroczeniu, bezwzględnie kończy się zabawę.

Podsumowanie

Jak widać, ruletka może być niezwykle ekscytującą zabawą. Coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się banalną grą o bardzo prostych zasadach, w rzeczywistości może być niezwykle złożone i zapewniać ogromne pokłady wysokiej jakości zabawy. Bez względu na to, czy kogoś ulubiona strategia to progresja, czy może ma skuteczny sposób, opierający się na innych zasadach – najważniejsze jest to, że korzystając z systemów, można czuć się tak, jakby grało się w inną zabawę, jednocześnie osiągając spektakularne rezultaty. Skorzystanie z wyżej wymienionych strategii i porad z pewnością sprawi, że rozgrywka będzie różnorodna i bardziej dochodowa.

Jakieś pytania? Zapytaj naszego Kreatora Ruletki!
Zadaj pytanie