arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Zakłady parzyste/nieparzyste

Ostatnia aktualizacja 18.07.2023 przez Andrew Sheparda

W jakiejkolwiek wersji ruletki, połowa liczb oprócz 0 (i 00) będzie parzysta, a druga połowa nieparzysta. Oznacza to, że jest 18 parzystych liczb i 18 nieparzystych liczb, a ta stawka pozwala ci obstawić jedną z tych opcji. Stawka "parzyste/nieparzyste" oferuje wysokie szanse na wygraną, ponieważ można pokryć dużą liczbę wyników. W ruletce europejskiej szansa ta wynosi 48,60%. W ruletce amerykańskiej wynosi 47,40% z powodu nieco wyższego marginesu kasyna. W każdym przypadku ta stawka płaci 1:1 (czyli stawka zwraca tyle samo co wygrana).

Jak wszystkie zewnętrzne stawki, ta jest również bardzo popularna i nie różni się od stawek "wysokie/niskie" i "czerwone/czarne" pod względem szans na wygraną. Jednak ze względu na pokryte liczby, statystycznie krzywa zwycięstw/przegranych wygląda nieco inaczej.

Zakłady parzyste/nieparzyste
Szanse na wersję 0 47.4%
Szanse na wersję 00 48.6%
Wypłata 1:1
Oczekiwana wartość (1zł) -0.0271

Dołącz do najwyżej ocenianego internetowego kasyna w ruletkę dla początkujących!

Betsafe
5/5
Akceptuje PL graczy
Bonus 100% do 1 500zł
Wymóg obrotu x35
Gry w ruletkę 25+
Krupier na żywo true
Płatności
 • visa
 • mastercard
 • blik
 • neosurf
 • jeton
 • mifinity

Krótko- i długoterminowa analiza zakładu Parzyste/Nieparzyste

Gdy przyjrzymy się wynikom symulacji, którą przeprowadziliśmy dla tej zakładki, możemy zobaczyć tę statystyczną różnicę bardziej wyraźnie. Dla zakładu Parzyste/Nieparzyste stworzyliśmy symulację 1000 spinów za pomocą arkusza Google. W symulacji bierze udział czterech graczy, z których każdy obstawia różne kwoty (1 zł, 5 zł, 10 zł, 20 zł). Każdy z nich ma jednak bankroll w wysokości 1000 zł. Wyniki symulacji pozwalają nam zrozumieć, ile ci gracze wygrali lub przegrali, gdy zostało wykonanych 1000 spinów.

Zakłady parzyste/nieparzyste test

Gracze z niskim budżetem mają prawie płaską krzywą wygranych i przegranych, co widzieliśmy również w przypadku innych zakładów zewnętrznych. Faktycznie, gracze obstawiający 1 zł i 5 zł zdołali ukończyć symulację z niskim zyskiem. Nie jest zaskakujące, że gracz obstawiający 20 zł ma znacznie bardziej zmienną krzywą, wyniki dla gry na dużą stawkę są zazwyczaj takie.

Możemy jednak powiedzieć, że krzywa gracza obstawiającego 10 zł jest bardziej stabilna w porównaniu do innych zakładów zewnętrznych, co jest interesującym wynikiem. Ten gracz nie zdołał osiągnąć zysku, ale ukończył symulację z bardzo niską stratą. Po 800 spinach graczowi udało się pokryć niemal wszystkie straty. Dlatego możemy powiedzieć, że obstawianie na parzyste/nieparzyste będzie dawało zadowalające wyniki w dłuższej perspektywie czasowej dla graczy z przeciętnym bankroll'em. Poza tym, jest to również dobra opcja dla budżetów tak niskich jak 1 zł dla krótkoterminowych zysków.

Strategie Zwiększania Efektywności Zakładów Parzystych/Nieparzystych

Zakłady zewnętrzne są często wykorzystywane zarówno w progresywnych i nieprogresywnych strategiach ruletki ze względu na ich niskie ryzyko i łatwość użycia. Dotyczy to również Parzyste/Nieparzyste: można użyć tego zakładu w prawie każdym systemie ruletki. Zobacz poniżej kilka przykładów.

Odwrócona strategia Martingale

Aby zrozumieć tę strategię, zalecamy najpierw zapoznanie się z klasycznym systemem Martingale. Jak wiadomo, klasyczna wersja po prostu polega na podwajaniu wartości stawki po każdej przegranej rundzie i oferuje wysoki potencjał wygranej. Jednak ze względu na charakter systemu wiąże się to również z wysokim ryzykiem. Reverse Martingale to przeciwieństwo głównej zasady: jeśli wygrasz, a nie przegrasz, prosi Cię o podwojenie wartości stawki. Zwiększenie następuje tylko po wygranej rundzie. Wyjaśnijmy to na przykładzie:

 • Rozpocznij od postawienia zakładu o wartości 1 zł na zakład Parzyste/Nieparzyste.
 • Jeśli przegrasz, kontynuuj grę z wartością 1 zł.
 • Jeśli wygrasz, podwój wartość stawki (2 zł)
 • Kontynuuj to tak długo, jak wygrywasz: jeśli przegrasz, wróć do gry za 1 zł.

Strategia zakładów Contra

System zakładów Contra to progresywna strategia, która może być stosowana do wszystkich zakładów na równą szansę i jest podobna do systemu Martingale. Jednak zwiększenie stawki zakładu jest bardziej kontrolowane. Przykład działania tej strategii wygląda następująco:

 • Postaw zakład o wartości 1 zł na zakład parzystości/nieparzystości.
 • Jeśli wygrasz, zwiększ stawkę zakładu o 1 jednostkę (czyli z 1 zł na 2 zł).
 • Jeśli przegrasz, zmniejsz stawkę zakładu o 1 jednostkę (czyli z 2 zł na 1 zł).
 • Powtarzaj ten cykl aż osiągniesz swoje docelowe zyski.

Różnica między systemem Contra a Martingale polega na tym, że zwiększenie stawki zakładu jest ograniczone do tylko 1 jednostki. Nie trzeba jej podwajać, więc ryzyko osiągnięcia limitu stołu, który jest największym problemem dla systemu Martingale i/lub bankructwa po złej serii przegranych, jest zredukowane.

Metoda Holenderska

Metoda Holenderska również korzysta z progresywnego systemu i wymaga zwiększenia lub zmniejszenia wysokości zakładu zgodnie z sytuacją wygranej/przegranej. W tym kontekście kwota zakładu jest zwiększana o dwie jednostki po przegranej, więc na przykład przy grze za 1 zł zaczynasz grać za 3 zł. Taki ciąg wygląda następująco: 1, 3, 5, 7, 9, 11 itd.

Jednakże takie zwiększenie następuje tylko po trzech kolejnych porażkach. Grając więc trzy rundy za 1 zł, a wynik tych trzech spinów będzie stratą netto, zaczynasz grać za 3 zł w następnej iteracji. Jeśli uzyskasz zysk po trzech spinach, musisz wrócić na początek sekwencji.

Proste i Efektywne

Parzyste/Nieparzyste, podobnie jak każda inna zewnętrzna stawka, która płaci tak samo, jest równie popularna i prosta. Jednak z tego samego powodu nie ma różnicy w opłacalności. Ma tylko pewne różnice statystyczne związane z kwotą zakładu, ponieważ obejmuje inne numery i zapewnia satysfakcjonujące wyniki dla zakładów do 10 zł. Jak każdy inny zakład ruletkowy, zalecamy eksperymentowanie z zakładami na parzysto/nieparzysto, łączenie ich z innymi rodzajami zakładów i/lub włączanie ich do różnych strategii.

Jakieś pytania? Zapytaj naszego Kreatora Ruletki!
Zadaj pytanie