arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Zakłady Niskie/wysokie

Jak wiadomo, europejska ruletka posiada jedno zero, natomiast amerykańska dwa (0 i 00). Po usunięciu tych kieszonek, na kole ruletki pozostaje 36 numerów w obu wariantach. Możliwe jest zgrupowanie tych numerów w różny sposób. Na przykład, można podzielić je na dwie grupy po 18 numerów według koloru (czerwone/czarne). Podobnie, można dokonać podziału według tego, czy liczby są parzyste czy nieparzyste.

Innym sposobem jest podział 36 numerów na dwie grupy, "niskie" i "wysokie". Kategoria Niska obejmuje wszystkie liczby od 1 do 18. Kategoria Wysoka zawiera wszystkie liczby między 19 a 36. Można obstawić którąkolwiek z tych opcji: wybierając którąś, obstawiasz łącznie 18 numerów.

Dlatego też, szansa na wygraną i wypłata są takie same jak w innych zakładach, które obejmują te same numery (np. parzyste/nieparzyste). Zakład Niskie/Wysokie płaci 1:1, a szansa na wygraną wynosi odpowiednio 48,60% (w europejskiej ruletce) lub 47,40% (w amerykańskiej ruletce).

Zakłady Niskie/wysokie
Szanse na wersję 0 47.4%
Szanse na wersję 00 48.6%
Wypłata 1:1
Oczekiwana wartość (1zł) -0.0271

Dołącz do najwyżej ocenianego internetowego kasyna w ruletkę dla początkujących!

SpinCity
5/5
Akceptuje PL graczy
Bonus 100% do €2 500
Wymóg obrotu x45
Gry w ruletkę 100+
Krupier na żywo true
Płatności
 • visa
 • mastercard
 • maestro
 • mifinity
 • tether
 • bitcoin
 • ethereum
 • astropay

Testowanie Wysokich/Niskich Zakładów z Symulatorem Ruletki

Aby zobaczyć krótko- i długoterminowe skutki zakładów ruletkowych, przeprowadzamy symulacje z udziałem wielu graczy, przy czym każdy z nich otrzymuje inny budżet. W ten sposób możemy również zobaczyć, jak zakłady ruletkowe wpływają na różne bankrolle. W naszej symulacji dla zakładu Wysokie/Niskie:

 • Użyliśmy czterech graczy i każdemu z nich przyznaliśmy budżet w wysokości 1000 zł,
 • Każdy gracz użył innej kwoty zakładu (5 zł, 10 zł, 20 zł, 50 zł),
 • Wykonaliśmy łącznie 1000 spinów.

Wyniki można zobaczyć na poniższym wykresie w Google Sheets.

Zakłady Niskie/wysokie test

Gracze grający za 5 zł i 10 zł osiągnęli najbardziej stabilne wyniki. Gracz 2 (10 zł) zakończył symulację z zyskiem, podczas gdy Gracz 1 (5 zł) stracił bardzo niewiele. Po 200 spinach możemy śmiało powiedzieć, że zakład Wysokie/Niskie stał się bardzo dobrym wyborem dla niskiego budżetu. Zaskakująco nasz gracz, który obstawiał 50 zł, zaczął osiągać bardzo dobre wyniki po 250 spinach. Jedyny gracz, który zbankrutował, to ten, który grał za 20 zł, ale jego bankructwo nastąpiło po 800 spinach.

Dopóki grasz za niskie stawki (do 10 zł), zakład Wysokie/Niskie zadowoli Cię wystarczająco. Jeśli wolisz grać za co najmniej 50 zł za rundę, zmienność na krzywej wygranej/przegranej może zacząć Cię niepokoić po pewnym czasie. Pod tym względem zakład Wysokie/Niskie nie różni się znacząco od innych zakładów zewnętrznych.

Strategie i Systemy dla Zakładów Wysokich/Niskich

Zakład Wysokie/Niskie to już prosty, ale skuteczny typ zakładu ruletkowego, który można dostosować do prawie wszystkich strategii ruletkowych. Można dalej zwiększyć jego skuteczność, stosując proste systemy. Poniżej przedstawiamy niektóre strategie najlepiej dostosowane do tego typu zakładu.

Strategia Fibonacciego

Fibonacci to progresywna strategia podobna do Martingale, ale stawki są zwiększane zgodnie z ciągiem Fibonacciego. Każda cyfra w tym ciągu jest sumą dwóch poprzednich cyfr i wygląda to tak: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, itd. Jeśli przegrasz, wyznaczysz kolejny zakład na podstawie tego ciągu. Jeśli wygrasz, musisz wrócić do dwóch poprzednich liczb w ciągu i kontynuować cykl. Możesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł na temat systemu Fibonacciego.

Strategia Labouchere

Strategia Labouchere'a, jak wyjaśniliśmy w naszym artykule, na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco skomplikowana i wymaga prowadzenia notatek. Jednak po zrozumieniu, jak działa, jest dość łatwa w użyciu. Przedstawimy ją na przykładzie:

 • Najpierw określ kwotę, którą chcesz zarobić. W tym przykładzie powiedzmy, że chcesz osiągnąć zysk w wysokości 10 zł.
 • Podziel tę kwotę na mniejsze jednostki. Najlepiej podziel na 6-7 jednostek, na przykład 1 - 1 - 1 - 2 - 2 - 2 - 1 (łącznie dają one 10). W tym zakresie nie ma ograniczeń, możesz wybrać sekwencję taką jak 2 - 3 - 2 - 2- 1, ale im mniejsze wartości, tym bardziej kontrolowany wzrost stawek.
 • W pierwszym zakładzie użyj sumy dwóch skrajnych cyfr w sekwencji, którą stworzyłeś. Na przykład w powyższej sekwencji wynik wynosi 2 (1 + 1).
 • Jeśli wygrasz zakład, odejmij dwa użyte numery z sekwencji i użyj pozostałych liczb do określenia następnej wartości zakładu.
 • Jeśli przegrasz, dodaj kwotę zakładu, którą przegrałeś, na koniec sekwencji i kontynuuj cykl.
 • Kontynuuj to aż do usunięcia wszystkich cyfr z sekwencji.

Strategia 36

To jest strategia wielowarstwowa, co oznacza, że stawiasz wiele zakładów na jedno rozdanie, a tylko jeden z nich będzie zakładem na wysokie liczby. Strategia 36 jest powiązana z konkretnym systemem, a zakłady należy umieścić w następujący sposób:

 • 10 zł na 0
 • 130 zł na pierwszy Tuziny
 • 30 zł na Sześć numerów (13, 14, 15, 16, 17, 18)
 • 210 zł na Wysokie (19-36)

Łącznie postawiłeś 380 zł. Gra może zakończyć się na cztery sposoby:

 • Jeśli wygra 0, zyskujesz 20 zł (2,7% szansy)
 • Jeśli wygra pierwszy Tuziny 200 zł (16,22% szansy)
 • Jeśli wygra Wysokie, zyskujesz 40 zł (48,65% szansy)

Możesz zmienić kwoty zakładów, ale upewnij się, że proporcje są zgodne z powyższym przykładem. Ta strategia może być opłacalna krótkoterminowo, ale niezbyt użyteczna w dłuższej perspektywie.

36 Roulette System

Popularna Opcja Wśród Zakładów Zewnętrznych

Możemy powtórzyć to, co powiedzieliśmy o Czerwonym/Czarnym i Parzystym/Nieparzystym, również dla Wysokich/Niskich, ponieważ technicznie rzecz biorąc, te zakłady są identyczne: nie mają różnicy pod względem szans na wygraną i wypłat. Ze względu na wysokie szanse na wygraną, zwłaszcza w europejskiej wersji ruletki, zakład Wysokie/Niskie może być dobrym wyborem dla graczy o różnym doświadczeniu i dowolnej wysokości bankrolla. Jednak zamiast używania go w "zwykłej" formie, zalecamy łączenie go z różnymi rodzajami zakładów i/lub próbowanie go zintegrować w kreatywnych strategiach ruletkowych. W ten sposób można go znacznie bardziej skutecznie wykorzystać i uzyskać większy potencjał wypłat.

Jakieś pytania? Zapytaj naszego Kreatora Ruletki!
Zadaj pytanie