arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Zakład na kolumnę

Ostatnia aktualizacja 18.07.2023 przez Andrew Sheparda

Na stole do ruletki, niezależnie od jej wariantu, można wyróżnić trzy pionowe i trzy poziome sekcje. Pionowe sekcje nazywane są "tuzinami", a poziome sekcje "kolumnami". W każdym przypadku wszystkie te sekcje zawierają 12 liczb. W tym kontekście, liczby w trzech poziomych kolumnach na stole do ruletki to:

1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 (pierwsza kolumna)

2, 5, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29, 32, 35 (druga kolumna)

3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30, 33, 36 (trzecia kolumna)

W wariantach z pojedynczym zerem, takich jak ruletka europejska, można postawić zakład na łącznie 12 liczb, obstawiając którąkolwiek z tych kolumn. Szansa na wygraną wynosi 32,40%, a w przypadku zwycięstwa otrzymasz wypłatę 2:1. Aby postawić taki zakład, musisz umieścić żeton w kieszeni w dalekim prawym rogu odpowiedniej kolumny, jak widoczne na poniższym obrazku.

Zakład na kolumnę
Szanse na wersję 0 32.4%
Szanse na wersję 00 31.6%
Wypłata 1:2
Wartość oczekiwana (1 PLN) -0.3513

Dołącz do najwyżej ocenianego internetowego kasyna w ruletkę dla początkujących!

Betsafe
5/5
Akceptuje PL graczy
Bonus 100% do 1 500zł
Wymóg obrotu x35
Gry w ruletkę 25+
Krupier na żywo true
Płatności
 • visa
 • mastercard
 • blik
 • neosurf
 • jeton
 • mifinity

Rentowność Zakładów Kolumnowych

Utworzyliśmy symulację za pomocą Google Sheets, aby sprawdzić, jak opłacalna może być ta stawka. W symulacji brało udział czterech graczy, a każdy z nich obracał kołem 1000 razy. Każdy gracz miał budżet 1000 zł, ale obstawiali różne kwoty (5 zł, 10 zł, 50 zł, 100 zł), aby zobaczyć, czy wielkość stawki wpływa na stosunek wygranych i przegranych. Na poniższym wykresie możesz zobaczyć wyniki naszej symulacji.

Zakład na kolumnę test

Duże zakłady w ruletce są zwykle bardziej niestabilne niż małe zakłady, co widać na wykresie. Gracz 3 gra z najwyższą stawką, a krzywa jego wygranych i przegranych ciągle się zmienia. Gracze 1 i 2 grają z najmniejszymi stawkami i mają prawie płaską krzywą. Jedynym graczem, który ukończył tę symulację z niewielkim zyskiem, jest numer 2, a numer 1 poniósł bardzo niewielką stratę.

W tym kontekście możemy powiedzieć, że dopóki nie przekroczysz zakładu w wysokości 10 zł na kolumnową zakładkę, będziesz miał stabilne i satysfakcjonujące doświadczenia zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Możesz zdobyć więcej, jeśli zwiększysz wartość zakładu, ale Twoje straty będą równie duże. Zakład Kolumny może więc być jednym z najlepszych wyborów dla graczy o niskim poziomie zaangażowania.

Strategie Ruletkowe dla Zakładów na Kolumny

Kolumny to rodzaj zakładu obecny we wszystkich wariantach ruletki i może być częścią różnych strategii i systemów z tego samego powodu. Opracowano nawet niektóre systemy specyficzne dla tego typu zakładów. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

Metoda Podwójnych Kolumn

Jest to jedna z najprostszych strategii ruletkowych. Jak już wspomnieliśmy, na stole ruletki znajdują się trzy kolumny. W tej metodzie obstawiasz obie kolumny jednocześnie, ale stawiasz 1 zł na jedną kolumnę i 2 zł na drugą. W ten sposób pokrywasz łącznie 24 numery. Ten scenariusz może zakończyć się na trzy różne sposoby:

 • Jeśli wygra kolumna, na którą obstawiłeś 1 zł, wynik będzie wyrównany.
 • Jeśli wygra kolumna, na którą obstawiłeś 2 zł, zysk wyniesie +3 jednostki.
 • Jeśli przegrasz, stracisz 3 zł.

Ta prosta, a jednocześnie skuteczna metoda może sprawić, że wygrasz częściej i mniej przegrasz na dłuższą metę.

2 Columns System

Metoda Króla Kolumny

Istnieją dwie wersje tej metody: "pozytywna" i "negatywna". Pozytywna wersja działa w następujący sposób:

 • 1 zł zakład na dowolną kolumnę
 • Jeśli przegrasz, postaw na następną kolumnę i zwiększ wartość zakładu zgodnie z tą progresją: 1, 1, 2, 3, 4, 6, 9 itd.
 • Jeśli wygrasz, zacznij grać ponownie za 1 zł i powtórz cykl.

Negatywna wersja jest jeszcze prostsza:

 • Zacznij od 1 zł zakładu na dowolną kolumnę.
 • Dopóki wygrywasz, zwiększaj kolejny zakład o 1 jednostkę. Na przykład, jeśli grasz za 1 zł i wygrasz, następny zakład powinien wynosić 2 zł. Taka seria wyglądałaby następująco: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 itd.
 • Jeśli przegrasz, zacznij grać ponownie za 1 zł i powtórz ten cykl.

Metoda Śledzenia Kolumny

Ta metoda wykorzystuje wszystkie trzy kolumny po kolei i zwiększa lub zmniejsza stawkę w zależności od sytuacji wygranej/przegranej.

 • Zacznij od postawienia zakładu 1 zł na pierwszą kolumnę.
 • Jeśli przegrasz, postaw zakład na drugą kolumnę i podwoj stawkę. Kontynuuj to aż wygrasz.
 • Jeśli wygrasz, postaw zakład na kolejną kolumnę, nie zmieniając wartości stawki.
 • Powtarzaj ten cykl. W przypadku, gdy przegrasz trzy razy z rzędu, kontynuuj te kroki od kroku 1, ale tym razem podwój wartość początkowej stawki.

Tak popularny jak zakład Tuziny

Zakłady na Kolumny i Tuziny mają identyczne szanse wygranej, pokrywają taką samą liczbę pól i wypłaty są równe. Z tego powodu zakłady na Kolumny są co najmniej tak popularne jak zakłady na Tuziny, ale statystycznie bardziej odpowiednie dla graczy o niskim budżecie: wyniki symulacji powyżej również to potwierdzają. Przy użyciu różnych strategii obstawiania lub łączenia ich z innymi rodzajami zakładów można znacznie zwiększyć efektywność zakładów na kolumny.

Jakieś pytania? Zapytaj naszego Kreatora Ruletki!
Zadaj pytanie