arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Tuzin Zakład w ruletce

Ostatnia aktualizacja 18.07.2023 przez Andrew Sheparda

Tuziny to zakład dostępny we wszystkich wariantach ruletki, który, jak sugeruje nazwa, obejmuje łącznie 12 numerów. Wypłata wynosi 2:1, a pozwala obstawić 12 z 37 numerów w europejskiej ruletce. W wersji ruletki z jednym zerem, szansa na wygraną w tym zakładzie wynosi 32,40%.

Tuziny to prosty zakład do zrozumienia. Na stole do ruletki, wszystkie numery z wyjątkiem zera, są podzielone na trzy sekcje, z dwunastoma numerami w każdej sekcji. Numery w pierwszej sekcji są między 1-12 (pierwsze 12), numery w drugiej sekcji są między 23-24 (drugie 12), a numery w ostatniej sekcji są między 25-36 (trzecie 12). Zakład Tuzinowy jest więc obstawiany na jedną z tych sekcji i obejmuje wszystkie numery w tej sekcji, jak można zobaczyć na poniższym obrazku.

Tuzin Zakład w ruletce
Szanse na wersję 0 32.4%
Szanse na wersję 00 31.6%
Wypłata 1:2
Wartość oczekiwana (1 PLN) -0.3513

Dołącz do najwyżej ocenianego internetowego kasyna w ruletkę dla początkujących!

Betsafe
5/5
Akceptuje PL graczy
Bonus 100% do 1 500zł
Wymóg obrotu x35
Gry w ruletkę 25+
Krupier na żywo true
Płatności
 • visa
 • mastercard
 • blik
 • neosurf
 • jeton
 • mifinity

Symulacja Zakładu Tuzin z 1.000 Spinów

Uruchomiliśmy symulację 1000 spinów przy użyciu wzorów matematycznych, aby zobaczyć, jak zakład Tuzinowy będzie działał na dłuższą metę. W symulacji użyliśmy czterech graczy, każdy z bankrollem 1000 zł i obstawialiśmy 1 zł, 5 zł, 10 zł i 20 zł na rundę, odpowiednio. Wyniki przedstawiamy poniżej za pomocą Google Sheets.

Tuzin Zakład w ruletce test

Ten wykres pokazuje, że zakład na tuzin może być opłacalny tylko przy dużych zakładach. Gracze 1, 2 i 3 mieli całkowicie ujemną krzywą po 800 spinach i stracili różne kwoty. Gracz, który obstawiał 20 zł, miał ujemną krzywą w krótkim (200-400 spinów) i długim (800+ spinów) okresie, ale był jedynym graczem, który zdołał zakończyć symulację z zyskiem.

Na wykresie widzimy również, że stosunek wygranych do przegranych nie jest bardzo zmienny przy małych kwotach. Z 20 zł zakładami krzywa jest znacznie bardziej dynamiczna. Najprostszym wnioskiem, który możemy wyciągnąć z tego, jest to, że zakład na Tuziny jest dobrym wyborem, jeśli nie masz problemu z bankroll'em, a zmienność stosunku wygranych do przegranych cię nie przeszkadza. Jednak nie daje dobrych wyników dla graczy obstawiających niskie kwoty, ani w krótkim, ani w długim okresie.

Proste i Skuteczne Strategie dla Zakładu na Tuziny

Jak zakłady Tuzinowy są dostępne na wszystkich wariantach ruletki, to można je zintegrować ze wszystkimi istniejącymi strategiami ruletkowymi, a nawet mają swoje własne systemy. Poniżej wymieniamy niektóre z nich.

Zakład na Tuziny z Martingalem

Mimo ryzyka system Martingale oferuje ogromny potencjał zysków. Jednak często stosuje się go do zakładów ruletki, które płacą 1:1, aby zapobiec osiągnięciu limitu stołu i zmniejszyć ryzyko bankructwa. Mimo to, można go również użyć do obstawiania Tuziny z pewnymi limitami (np. zakończenie gry po osiągnięciu kwoty zakładu w wysokości 100 GBP). Na przykład:

 • Rozpocznij grę od 1 zł.
 • Podwajaj kwotę zakładu tak długo, jak przegrywasz. W takim ciągu kwota zakładu będzie się zwiększać w następujący sposób: 1-2-3-4-6-9-13-20-30-45-67-100 zł.
 • Powróć do 1 zł, jeśli wygrasz.

Palestis Pojedynczej Tuziny Metoda

Ta metoda również wykorzystuje system Martingale, ale korzysta z wzorców sekcji, aby wskazać, gdzie należy postawić zakład. Po prostu musisz postawić zakład na sekcję, która po pierwszych trzech spinach wychodzi najmniej, korzystając z zasad Martingale. Na przykład:

 • Załóżmy, że wyniki po pierwszych trzech spinach to 2, 13 i 15.
 • Jeden z tych wyników (2) jest w pierwszej sekcji, a dwa (13-15) są w drugiej sekcji.
 • Postaw zakład na pierwszej sekcji, ponieważ wyszła najmniej. Kontynuuj podwajanie stawki w przypadku przegranej, tak jak w Martingale.
 • Jeśli wygrasz, wróć do początkowej stawki.

Ulubiona Strategia Tuzinowa

Ta strategia jest podobna do Palestis, ale tym razem wykorzystuje sekcje, które pojawiły się najczęściej i wymaga dłuższego śledzenia kręgle. Aby użyć tego systemu, poczekaj, aż zakończą się dziewięć spinów i postaw zakład na grupę dziesięciu numerów w sekcji, która pojawiła się najczęściej. Jeśli jest remis między sekcjami, wybierz tę, która pojawiła się najpóźniej.

Nie zmieniaj sekcji, dopóki nie wygrasz lub nie przegrasz trzy razy z rzędu. W tym procesie podnieś stawki według następującej progresji: 1,1,1,2,3,4, jeśli przegrasz, a po wygranej wróć do kwoty, od której zacząłeś.

Jeden z Najbardziej Popularnych Zakładów w Ruletce

Tuziny jest bardzo popularnym zakładem, łatwym do zrozumienia i preferowanym zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych graczy. Należy jednak pamiętać, że szansa na wygraną wynosi 1 do 3, a ten zakład wypłaca tylko 2:1. Jak można zobaczyć w powyższej symulacji, staje się on zyskowny dopiero przy grze z dużymi stawkami, a nawet wtedy ma dość zmienną krzywą wygranej/przegranej. Innymi słowy, jeśli masz ograniczony budżet, zawsze istnieje ryzyko zużycia Twojego bankrolla bez realnego zwrotu. Podobnie jak w przypadku innych zakładów ruletki, zalecamy eksperymentowanie z Tuziny - na przykład spróbuj połączyć go z prostym zakładem lub spróbuj zmniejszyć poziom ryzyka systemem d'Alembert. Im więcej wzorców zakładów wypróbujesz, tym jasniejszy będzie Twój pomysł na to, jak przydatny może być zakład na Tuziny.

Jakieś pytania? Zapytaj naszego Kreatora Ruletki!
Zadaj pytanie