arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Voisins du Zero

Ostatnia aktualizacja 18.07.2023 przez Andrew Sheparda

Voisins du zero to specjalny typ zakładu występujący w ruletce francuskiej i europejskiej. Francuskie słowo "voisins du zero" oznacza "sąsiedzi zera" i odnosi się do numerów sąsiadujących z kieszenią na zero na kole ruletki. W tym kontekście to zakład, który obejmuje łącznie 17 numerów, w tym 0. 7 z tych numerów znajduje się po prawej stronie zera, a 9 po lewej. Zakład Voisins du Zero umożliwia obstawienie wszystkich następujących numerów jednocześnie: 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26, 0, 32, 15, 19, 4, 21, 2 i 25.

Jednakże, ten zakład nie może być obstawiony jednym żetonem. Wręcz przeciwnie, na stole ruletki musi zostać umieszczonych siedem żetonów. Przyjmując wartość jednego żetonu na 1 jednostkę, żetony powinny zostać umieszczone na następujących numerach:

 • Jeden żeton o wartości 2 jednostek na 0+2+3
 • Jeden żeton na następujących splitach (łącznie pięć żetonów): 4+7, 12+15, 18+21, 19+22, 32+35
 • Jeden żeton na następujących numerach w rogach: 25+26+28+29. Dla tego zakładu wartość żetonu wynosi 2 jednostki.

Dzięki temu zakładowi można objąć 17 z 37 numerów na kole europejskiej ruletki. Oznacza to, że szanse na wygraną wynoszą około 45,95%.

Niezależne szanse na wygraną w sekcjach, gdzie umieszczony jest żeton, są następujące:

 • 0 + 2 + 3: 8,11%
 • Split: 27,03%
 • Corner: 10,81%

Czyli czy zakład Voisins du Zero jest zyskowny? Czy oferuje zwrot, który jest wart twoich pieniędzy i czasu? Odpowiadamy na oba pytania poniżej.

Voisins du Zero
Szanse 45.95%
Zadaszone numery 17
Wypłata x16/x10/x1

Dołącz do najwyżej ocenianego internetowego kasyna w ruletkę dla początkujących!

Betsafe
5/5
Akceptuje PL graczy
Bonus 100% do 1500 zł
Wymóg obrotu x35
Gry w ruletkę 25+
Krupier na żywo true
Płatności
 • visa
 • mastercard
 • blik
 • neosurf
 • jeton
 • mifinity

Testowanie zakładu Voisins du Zero

Aby sprawdzić, jak opłacalny jest ten zakład, stworzyliśmy symulację tego zakładu z 1 000 spinami i powtórzyliśmy ją dla trzech różnych graczy. Każdemu graczowi przyznaliśmy budżet w wysokości 1 000 zł i przyjrzeliśmy się temu, ile wygrali lub przegrali w długim okresie. Wyniki wizualizowaliśmy za pomocą Google Sheets i udostępniamy je poniżej:

Voisins du Zero test

Ta tabela mówi nam wiele. Po pierwsze, możemy powiedzieć, że w długim okresie występuje trend spadkowy u wszystkich graczy. Gracz 3 udało się zdobyć 1,200 zł po 175 spinach, ale to nie trwało długo. Jednak żaden z graczy nie zbankrutował i od czasu do czasu mieli ograniczony wzrost bankrolla. Jednak po 800 spinach wszyscy gracze mieli mniej środków na koncie niż na początku.

To pokazuje nam, że Voisins du Zero może być opłacalny w krótkim okresie, ale staje się nieopłacalny w długim okresie (szczególnie po 800 spinach). Ta stawka powinna być używana tylko na krótkie okresy.

Porady i wskazówki dla zakładów Voisins du Zero

Voisins du Zero to zakład, który można wykorzystać w wszystkich popularnych strategiach ruletki i który może dostosować się do różnych technik. Oto kilka przykładów:

Metoda D'Alemberta

Przede wszystkim, polecamy zapoznanie się z poradnikiem dotyczącym strategii zakładów d'Alemberta, aby dowiedzieć się więcej o tej metodzie: tutaj dokonamy jedynie oceny w kontekście zakładów Voisins du Zero. Jak wiadomo, podstawą tej techniki jest stawianie jednej jednostki więcej po przegranej i jednej jednostki mniej po wygranej. To technika, która może być dostosowana do dowolnego rodzaju zakładu. W tradycyjnych zakładach Voisins du Zero, 2 żetony/jednostki dla zakładów 0 + 2 + 3 i rogu są umieszczane. Zamiast tego, można umieścić pojedynczy żeton/jednostkę i zwiększać lub zmniejszać tę liczbę zgodnie z techniką d'Alemberta. W ten sposób będziesz mógł szybciej odzyskać swoje straty bez podejmowania dużego ryzyka.

Strategia Podwajania

Ta technika jest podobna do strategii Martingale, ale z nieco większym ryzykiem niż d'Alembert. Po prostu stawka jest podwajana po przegranej, a po wygranej wracasz do początkowej wartości zakładu. Może to pomóc Ci zdobyć całkiem duże wygrane, ale zwróć uwagę na następujące kwestie, gdy korzystasz z tej techniki:

 • To progresywna strategia zakładów, a jako że Voisins du Zero wymaga postawienia wielu zakładów jednocześnie, może to bardzo szybko zrujnować Twój budżet.
 • Odzyskanie strat zajmie dłużej w porównaniu z innymi technikami (np. Martingale).
 • Zimna passa może spowodować bankructwo.

Dodanie Dodatkowego Zakładu na Pojedynczy numer

Ta technika polega po prostu na umieszczeniu jednego dodatkowego zakładu na Pojedynczy numer (lub jednego zakładu na Dwa numery) oprócz Voisins du Zero. Celem jest zwiększenie liczby kieszonek pokrytych i zwiększenie potencjału wypłat. Można również powiedzieć, że rozgrywka staje się bardziej zabawna. Jednakże, korzystanie z tej techniki może być trudne do zastosowania w grach z ograniczeniem czasowym, takich jak ruletka na żywo online, ponieważ będzie wymagało postawienia co najmniej ośmiu żetonów jednocześnie.

Extra Straight-Up Bet

Czy Powinieneś Spróbować Obstawić Voisins du Zero?

Ogólnie rzecz biorąc, Voisins du Zero oferuje satysfakcjonującą szansę na wygraną (45,95%) i może być stosowane w niemal każdej dostępnej strategii obstawiania. Jednak, jak pokazują wyniki naszej symulacji, najlepiej jest używać go w krótkich seriach, a nie jako opcji obstawiania długoterminowego. Wypróbuj różne strategie, korzystając z tej zakładki, dodaj kilka dodatkowych zakładów, aby zobaczyć, czy wynik się zmieni: przetestuj sam, jak Voisins du Zero pasuje do Ciebie i Twojego budżetu.

Jakieś pytania? Zapytaj naszego Kreatora Ruletki!
Zadaj pytanie